State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
ID | 1A | Heather Scott | Republican | No |
ID | 1B | Sage G. Dixon | Republican | Yes |
ID | 2A | Vito Barbieri | Republican | Yes |
ID | 2B | John Green | Republican | Yes |
ID | 3A | Ron J. Mendive | Republican | Yes |
ID | 3B | Tony Wisniewski | Republican | Yes |
ID | 4A | James 'Jim' Addis | Republican | Yes |
ID | 4B | Paul Amador | Republican | Yes |
ID | 5A | William 'Bill' Goesling | Republican | No |
ID | 5B | Caroline Nilsson Troy | Republican | No |
ID | 6A | Thyra K. Stevenson | Republican | Yes |
ID | 6B | Mike Kingsley | Republican | Yes |
ID | 7A | Priscilla Giddings | Republican | No |
ID | 7B | Paul E. Shepherd | Republican | Yes |
ID | 8A | Terry F. Gestrin | Republican | Yes |
ID | 8B | Dorothy Moon | Republican | Yes |
ID | 9A | Ryan Kerby | Republican | Yes |
ID | 9B | Judy Boyle | Republican | Yes |
ID | 10A | Jarom Wagoner | Republican | Yes |
ID | 10B | Gregory D. 'Greg' Chaney | Republican | Yes |
ID | 11A | Scott A. Syme | Republican | Yes |
ID | 11B | Tammy Nichols | Republican | Yes |
ID | 12A | Robert Anderst | Republican | Yes |
ID | 12B | Rick D. Youngblood | Republican | Yes |
ID | 13A | Brent J. Crane | Republican | Yes |
ID | 13B | Gary E. Collins | Republican | Yes |
ID | 14A | Mike Moyle | Republican | Yes |
ID | 14B | Gayann DeMordaunt | Republican | Yes |
ID | 15A | Steve Berch | Democratic | No |
ID | 15B | Jake Ellis | Democratic | No |
ID | 16A | John A. McCrostie | Democratic | No |
ID | 16B | Rob Mason | Democratic | No |
ID | 17A | John Gannon | Democratic | No |
ID | 17B | Susan B. 'Sue' Chew | Democratic | No |
ID | 18A | Ilana Rubel | Democratic | No |
ID | 18B | Brooke Green | Democratic | No |
ID | 19A | Mathew 'Mat' Erpelding | Democratic | Did Not Vote |
ID | 19B | Melissa Wintrow | Democratic | No |
ID | 20A | Joe A. Palmer | Republican | Yes |
ID | 20B | James Holtzclaw | Republican | Yes |
ID | 21A | Steven C. 'Steve' Harris | Republican | Yes |
ID | 21B | Thomas E. 'Tom' Dayley | Republican | Yes |
ID | 22A | John Vander Woude | Republican | Yes |
ID | 22B | Jason A. Monks | Republican | Yes |
ID | 23A | Christy Zito | Republican | No |
ID | 23B | Megan C. Blanksma | Republican | Yes |
ID | 24A | Lance Clow | Republican | No |
ID | 24B | Linda Wright Hartgen | Republican | No |
ID | 25A | Laurie Lickley | Republican | Yes |
ID | 25B | Clark Kauffman | Republican | Yes |
ID | 26A | Muffy Davis | Democratic | No |
ID | 26B | Sally J. Toone | Democratic | No |
ID | 27A | Scott C. Bedke | Republican | Yes |
ID | 27B | Fred Wood | Republican | No |
ID | 28A | Randy Armstrong | Republican | Yes |
ID | 28B | Kevin Andrus | Republican | Yes |
ID | 29A | Chris Abernathy | Democratic | No |
ID | 29B | Elaine Smith | Democratic | No |
ID | 30A | Gary L. Marshall | Republican | Yes |
ID | 30B | Wendy Horman | Republican | Yes |
ID | 31A | Neil Alan Anderson | Republican | No |
ID | 31B | Julianne Young | Republican | Yes |
ID | 32A | Marc Gibbs | Republican | Yes |
ID | 32B | Chad Christensen | Republican | Yes |
ID | 33A | Barbara Dee Ehardt | Republican | Yes |
ID | 33B | Bryan N. Zollinger | Republican | Yes |
ID | 34A | Doug Ricks | Republican | Yes |
ID | 34B | Britt Raybould | Republican | Yes |
ID | 35A | Jerald Raymond | Republican | Yes |
ID | 35B | Rod Furniss | Republican | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
ID - 1A | Heather Scott | R | No |
ID - 1B | Sage G. Dixon | R | Yes |
ID - 2A | Vito Barbieri | R | Yes |
ID - 2B | John Green | R | Yes |
ID - 3A | Ron J. Mendive | R | Yes |
ID - 3B | Tony Wisniewski | R | Yes |
ID - 4A | James 'Jim' Addis | R | Yes |
ID - 4B | Paul Amador | R | Yes |
ID - 5A | William 'Bill' Goesling | R | No |
ID - 5B | Caroline Nilsson Troy | R | No |
ID - 6A | Thyra K. Stevenson | R | Yes |
ID - 6B | Mike Kingsley | R | Yes |
ID - 7A | Priscilla Giddings | R | No |
ID - 7B | Paul E. Shepherd | R | Yes |
ID - 8A | Terry F. Gestrin | R | Yes |
ID - 8B | Dorothy Moon | R | Yes |
ID - 9A | Ryan Kerby | R | Yes |
ID - 9B | Judy Boyle | R | Yes |
ID - 10A | Jarom Wagoner | R | Yes |
ID - 10B | Gregory D. 'Greg' Chaney | R | Yes |
ID - 11A | Scott A. Syme | R | Yes |
ID - 11B | Tammy Nichols | R | Yes |
ID - 12A | Robert Anderst | R | Yes |
ID - 12B | Rick D. Youngblood | R | Yes |
ID - 13A | Brent J. Crane | R | Yes |
ID - 13B | Gary E. Collins | R | Yes |
ID - 14A | Mike Moyle | R | Yes |
ID - 14B | Gayann DeMordaunt | R | Yes |
ID - 15A | Steve Berch | D | No |
ID - 15B | Jake Ellis | D | No |
ID - 16A | John A. McCrostie | D | No |
ID - 16B | Rob Mason | D | No |
ID - 17A | John Gannon | D | No |
ID - 17B | Susan B. 'Sue' Chew | D | No |
ID - 18A | Ilana Rubel | D | No |
ID - 18B | Brooke Green | D | No |
ID - 19A | Mathew 'Mat' Erpelding | D | Did Not Vote |
ID - 19B | Melissa Wintrow | D | No |
ID - 20A | Joe A. Palmer | R | Yes |
ID - 20B | James Holtzclaw | R | Yes |
ID - 21A | Steven C. 'Steve' Harris | R | Yes |
ID - 21B | Thomas E. 'Tom' Dayley | R | Yes |
ID - 22A | John Vander Woude | R | Yes |
ID - 22B | Jason A. Monks | R | Yes |
ID - 23A | Christy Zito | R | No |
ID - 23B | Megan C. Blanksma | R | Yes |
ID - 24A | Lance Clow | R | No |
ID - 24B | Linda Wright Hartgen | R | No |
ID - 25A | Laurie Lickley | R | Yes |
ID - 25B | Clark Kauffman | R | Yes |
ID - 26A | Muffy Davis | D | No |
ID - 26B | Sally J. Toone | D | No |
ID - 27A | Scott C. Bedke | R | Yes |
ID - 27B | Fred Wood | R | No |
ID - 28A | Randy Armstrong | R | Yes |
ID - 28B | Kevin Andrus | R | Yes |
ID - 29A | Chris Abernathy | D | No |
ID - 29B | Elaine Smith | D | No |
ID - 30A | Gary L. Marshall | R | Yes |
ID - 30B | Wendy Horman | R | Yes |
ID - 31A | Neil Alan Anderson | R | No |
ID - 31B | Julianne Young | R | Yes |
ID - 32A | Marc Gibbs | R | Yes |
ID - 32B | Chad Christensen | R | Yes |
ID - 33A | Barbara Dee Ehardt | R | Yes |
ID - 33B | Bryan N. Zollinger | R | Yes |
ID - 34A | Doug Ricks | R | Yes |
ID - 34B | Britt Raybould | R | Yes |
ID - 35A | Jerald Raymond | R | Yes |
ID - 35B | Rod Furniss | R | Yes |