State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
VT | Chittenden Central | Philip E. 'Phil' Baruth | Democratic | Yes |
VT | Windham | Wendy Harrison | Democratic | Yes |
VT | Addison | Ruth Hardy | Democratic | Yes |
VT | Chittenden Central | Martine Larocque Gulick | Democratic | No |
VT | Washington | Ann E. Cummings | Democratic | Yes |
VT | Windsor | Alison Hudnut Clarkson | Democratic | Yes |
VT | Chittenden Southeast | Thomas Chittenden | Democratic | Yes |
VT | Bennington | Brian A. Campion | Democratic | Yes |
VT | Addison | Christopher A. Bray | Democratic | Yes |
VT | Chittenden North | Irene Wrenner | Democratic | Yes |
VT | Windsor | Rebecca 'Becca' White | Democratic | Did Not Vote |
VT | Orleans | Robert A. Starr | Democratic | Yes |
VT | Bennington | Richard W. 'Dick' Sears Jr. | Democratic | Yes |
VT | Chittenden Southeast | Kesha K. Ram Hinsdale | Democratic | No |
VT | Washington | Andrew Perchlik | Democratic | Yes |
VT | Windsor | Richard J. 'Dick' McCormack | Democratic | Yes |
VT | Grand Isle | Richard T. 'Dick' Mazza | Democratic | Did Not Vote |
VT | Orange | Mark A. MacDonald | Democratic | Yes |
VT | Chittenden Southeast | Virginia V. 'Ginny' Lyons | Democratic | Yes |
VT | Caledonia | Jane M. Kitchel | Democratic | Yes |
VT | Windham | Nader Hashim | Democratic | Yes |
VT | Chittenden Central | Tanya Vyhovsky | Democratic, Progressive | No |
VT | Washington | Anne Watson | Democratic, Progressive | Yes |
VT | Lamoille | Richard A. Westman | Republican | Yes |
VT | Rutland | David Weeks | Republican | Yes |
VT | Franklin | Robert W. Norris | Republican | Yes |
VT | Franklin | Randolph D. 'Randy' Brock | Republican | Yes |
VT | Rutland | Terry K. Williams | Republican | Yes |
VT | Rutland | Brian Collamore | Republican | Yes |
VT | Essex | Russ Ingalls | Republican | No |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
VT - Chittenden Central | Philip E. 'Phil' Baruth | D | Yes |
VT - Windham | Wendy Harrison | D | Yes |
VT - Addison | Ruth Hardy | D | Yes |
VT - Chittenden Central | Martine Larocque Gulick | D | No |
VT - Washington | Ann E. Cummings | D | Yes |
VT - Windsor | Alison Hudnut Clarkson | D | Yes |
VT - Chittenden Southeast | Thomas Chittenden | D | Yes |
VT - Bennington | Brian A. Campion | D | Yes |
VT - Addison | Christopher A. Bray | D | Yes |
VT - Chittenden North | Irene Wrenner | D | Yes |
VT - Windsor | Rebecca 'Becca' White | D | Did Not Vote |
VT - Orleans | Robert A. Starr | D | Yes |
VT - Bennington | Richard W. 'Dick' Sears Jr. | D | Yes |
VT - Chittenden Southeast | Kesha K. Ram Hinsdale | D | No |
VT - Washington | Andrew Perchlik | D | Yes |
VT - Windsor | Richard J. 'Dick' McCormack | D | Yes |
VT - Grand Isle | Richard T. 'Dick' Mazza | D | Did Not Vote |
VT - Orange | Mark A. MacDonald | D | Yes |
VT - Chittenden Southeast | Virginia V. 'Ginny' Lyons | D | Yes |
VT - Caledonia | Jane M. Kitchel | D | Yes |
VT - Windham | Nader Hashim | D | Yes |
VT - Chittenden Central | Tanya Vyhovsky | No | |
VT - Washington | Anne Watson | Yes | |
VT - Lamoille | Richard A. Westman | R | Yes |
VT - Rutland | David Weeks | R | Yes |
VT - Franklin | Robert W. Norris | R | Yes |
VT - Franklin | Randolph D. 'Randy' Brock | R | Yes |
VT - Rutland | Terry K. Williams | R | Yes |
VT - Rutland | Brian Collamore | R | Yes |
VT - Essex | Russ Ingalls | R | No |