State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
RI | 1 | Maryellen Goodwin | Democratic | Yes |
RI | 2 | Juan M. Pichardo | Democratic | No |
RI | 3 | Rhoda E. Perry | Democratic | No |
RI | 4 | Dominick J. Ruggerio | Democratic | Yes |
RI | 5 | Paul V. Jabour | Democratic | Yes |
RI | 6 | Harold M. Metts | Democratic | Yes |
RI | 7 | Frank A. Ciccone III | Democratic | Yes |
RI | 8 | James E. 'Jamie' Doyle II | Democratic | Yes |
RI | 9 | Michael J. Pinga | Democratic | Yes |
RI | 10 | Walter S. Felag Jr. | Democratic | Yes |
RI | 11 | Christopher Scott 'Chris' Ottiano | Republican | Yes |
RI | 13 | M. Teresa Paiva-Weed | Democratic | Yes |
RI | 14 | Daniel DaPonte | Democratic | Yes |
RI | 15 | Donna M. Nesselbush | Democratic | No |
RI | 16 | Elizabeth A. 'Betty' Crowley | Democratic | Yes |
RI | 17 | Edward J. O'Neill | Independent | Yes |
RI | 18 | Frank A. Devall Jr. | Democratic | Yes |
RI | 19 | Bethany L. Moura | Republican | Did Not Vote |
RI | 20 | Roger A. Picard | Democratic | Yes |
RI | 21 | Nicholas D. Kettle | Republican | Yes |
RI | 22 | John J. Tassoni Jr. | Democratic | No |
RI | 23 | Paul W. Fogarty | Democratic | Yes |
RI | 24 | Marc A. Cote | Democratic | Yes |
RI | 25 | Frank Lombardo III | Democratic | Yes |
RI | 26 | Beatrice A. Lanzi | Democratic | Yes |
RI | 27 | Hanna M. Gallo | Democratic | Yes |
RI | 28 | Joshua Miller | Democratic | No |
RI | 29 | Michael J. 'Mike' McCaffrey | Democratic | Yes |
RI | 30 | William A. Walaska | Democratic | Yes |
RI | 31 | Erin Lynch Prata | Democratic | Yes |
RI | 32 | David E. 'Dave' Bates | Republican | Yes |
RI | 33 | Glenford J. Shibley | Republican | Yes |
RI | 34 | Francis T. 'Frank' Maher Jr. | Republican | Yes |
RI | 35 | Dawson Tucker Hodgson | Republican | Yes |
RI | 36 | James C. Sheehan | Democratic | Yes |
RI | 37 | V. Susan 'Sue' Sosnowski | Democratic | No |
RI | 38 | Dennis L. Algiere | Republican | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
RI - 1 | Maryellen Goodwin | D | Yes |
RI - 2 | Juan M. Pichardo | D | No |
RI - 3 | Rhoda E. Perry | D | No |
RI - 4 | Dominick J. Ruggerio | D | Yes |
RI - 5 | Paul V. Jabour | D | Yes |
RI - 6 | Harold M. Metts | D | Yes |
RI - 7 | Frank A. Ciccone III | D | Yes |
RI - 8 | James E. 'Jamie' Doyle II | D | Yes |
RI - 9 | Michael J. Pinga | D | Yes |
RI - 10 | Walter S. Felag Jr. | D | Yes |
RI - 11 | Christopher Scott 'Chris' Ottiano | R | Yes |
RI - 13 | M. Teresa Paiva-Weed | D | Yes |
RI - 14 | Daniel DaPonte | D | Yes |
RI - 15 | Donna M. Nesselbush | D | No |
RI - 16 | Elizabeth A. 'Betty' Crowley | D | Yes |
RI - 17 | Edward J. O'Neill | Yes | |
RI - 18 | Frank A. Devall Jr. | D | Yes |
RI - 19 | Bethany L. Moura | R | Did Not Vote |
RI - 20 | Roger A. Picard | D | Yes |
RI - 21 | Nicholas D. Kettle | R | Yes |
RI - 22 | John J. Tassoni Jr. | D | No |
RI - 23 | Paul W. Fogarty | D | Yes |
RI - 24 | Marc A. Cote | D | Yes |
RI - 25 | Frank Lombardo III | D | Yes |
RI - 26 | Beatrice A. Lanzi | D | Yes |
RI - 27 | Hanna M. Gallo | D | Yes |
RI - 28 | Joshua Miller | D | No |
RI - 29 | Michael J. 'Mike' McCaffrey | D | Yes |
RI - 30 | William A. Walaska | D | Yes |
RI - 31 | Erin Lynch Prata | D | Yes |
RI - 32 | David E. 'Dave' Bates | R | Yes |
RI - 33 | Glenford J. Shibley | R | Yes |
RI - 34 | Francis T. 'Frank' Maher Jr. | R | Yes |
RI - 35 | Dawson Tucker Hodgson | R | Yes |
RI - 36 | James C. Sheehan | D | Yes |
RI - 37 | V. Susan 'Sue' Sosnowski | D | No |
RI - 38 | Dennis L. Algiere | R | Yes |