State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
MA | Twenty-Fifth Middlesex | Alice K. Wolf | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Second Middlesex | Michael E. 'Mike' Festa | Democratic | Yes |
MA | Seventeenth Essex | Barry R. Finegold | Democratic | Yes |
MA | Fourth Worcester | Jennifer L. 'Jen' Flanagan | Democratic | Yes |
MA | Eighth Plymouth | David L. Flynn | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Suffolk | Linda Dorcena Forry | Democratic | Yes |
MA | Seventh Suffolk | Gloria L. Fox | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Worcester | John P. Fresolo | Democratic | Yes |
MA | Seventh Worcester | Paul K. Frost | Republican | Yes |
MA | Sixth Norfolk | William C. 'Bill' Galvin | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Sixth Middlesex | Colleen M. Garry | Democratic | Yes |
MA | Fourth Bristol | Philip Travis | Democratic | Yes |
MA | First Barnstable | Cleon H. Turner | Democratic | Yes |
MA | Third Middlesex | Patricia A. Walrath | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Suffolk | Martin J. 'Marty' Walsh | Democratic | Yes |
MA | Tenth Essex | Robert F. Fennell | Democratic | Yes |
MA | Fifth Worcester | Anne M. Gobi | Democratic | Yes |
MA | Third Worcester | Emile J. Goguen | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Middlesex | Thomas A. 'Tom' Golden Jr. | Democratic | Yes |
MA | Fourth Barnstable | Shirley A. Gomes | Republican | Yes |
MA | Sixth Essex | Mary E. Grant | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Second Middlesex | William G. Greene Jr. | Democratic | Yes |
MA | Second Berkshire | Denis E. Guyer | Democratic | Yes |
MA | Fifth Bristol | Patricia A. 'Pat' Haddad | Democratic | Yes |
MA | Second Middlesex | Geoffrey D. Hall | Democratic | Yes |
MA | First Middlesex | Robert S. 'Bob' Hargraves | Republican | Yes |
MA | Thirteenth Norfolk | Lida E. Harkins | Democratic | Yes |
MA | Fourth Essex | Bradford R. 'Brad' Hill | Republican | Yes |
MA | Seventeenth Suffolk | Kevin G. Honan | Democratic | Yes |
MA | Fourth Hampden | Donald F. 'Don' Humason Jr. | Republican | Yes |
MA | Fourth Plymouth | Frank M. Hynes | Democratic | Yes |
MA | Twentieth Middlesex | Bradley H. 'Brad' Jones Jr. | Republican | Yes |
MA | Eighth Norfolk | Louis L. 'Lou' Kafka | Democratic | Yes |
MA | Fifth Hampden | Michael F. Kane | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Ninth Middlesex | Rachel Kaprielian | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Middlesex | Jay R. Kaufman | Democratic | Yes |
MA | Seventh Essex | John D. Keenan Jr. | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Middlesex | Kay S. Khan | Democratic | Yes |
MA | First Hampshire | Peter V. Kocot | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Bristol | Robert M. Koczera | Democratic | Yes |
MA | Tenth Middlesex | Peter J. Koutoujian | Democratic | Yes |
MA | Eighth Worcester | Paul Kujawski | Democratic | Yes |
MA | First Franklin | Stephen Kulik | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Essex | Barbara A. L'Italien | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Essex | William Lantigua | Democratic | Yes |
MA | Fourth Middlesex | Stephen P. LeDuc | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Worcester | James B. Leary | Democratic | Yes |
MA | Second Bristol | John A. Lepper | Republican | Yes |
MA | Fifth Middlesex | David Paul Linsky | Democratic | Yes |
MA | Eighth Middlesex | Paul J.P. Loscocco | Republican | Yes |
MA | Eleventh Suffolk | Elizabeth A. 'Liz' Malia | Democratic | Yes |
MA | Third Norfolk | Ronald 'Ron' Mariano | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Third Middlesex | J. James 'Jim' Marzilli Jr. | Democratic | Yes |
MA | Nineteenth Middlesex | James R. Miceli | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Suffolk | Michael J. Moran | Democratic | Yes |
MA | Twenty-First Middlesex | Charles A. 'Charley' Murphy | Democratic | Yes |
MA | Fourth Norfolk | James Michael Murphy | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Middlesex | Kevin J. Murphy | Democratic | Yes |
MA | Seventeenth Middlesex | David M. Nangle | Democratic | Yes |
MA | Thirtieth Middlesex | Patrick Natale | Democratic | Yes |
MA | Fifth Plymouth | Robert J. Nyman | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Plymouth | Thomas J. O'Brien | Democratic | Yes |
MA | Second Suffolk | Eugene L. 'Gene' O'Flaherty | Democratic | Yes |
MA | Sixth Suffolk | Shirley Owens-Hicks | Democratic | Yes |
MA | Tenth Worcester | Marie J. Parente | Democratic | Yes |
MA | Third Barnstable | Matthew C. 'Matt' Patrick | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Fourth Middlesex | Anne Marie Paulsen | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Worcester | Vincent A. Pedone | Democratic | Yes |
MA | Tenth Plymouth | Christine E. Canavan | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Hampden | Gale D. Candaras | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Bristol | Stephen R. Canessa | Democratic | Yes |
MA | Sixth Worcester | Mark J. Carron | Democratic | Yes |
MA | Thirty-First Middlesex | Paul C. Casey | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Eighth Middlesex | Edward G. Connolly | Democratic | Yes |
MA | First Bristol | Virginia Coppola | Republican | Yes |
MA | Seventh Bristol | Robert Correia | Democratic | Yes |
MA | First Essex | Michael A. Costello | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Norfolk | Robert K. Coughlin | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Plymouth | Geraldine Creedon | Democratic | Yes |
MA | Ninth Hampden | Sean Curran | Democratic | Yes |
MA | Nineteenth Suffolk | Robert A. DeLeo | Democratic | Yes |
MA | Third Essex | Brian S. Dempsey | Democratic | Yes |
MA | Third Suffolk | Salvatore F. DiMasi | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Fifth Middlesex | Paul J. Donato Sr. | Democratic | Yes |
MA | Second Franklin | Christopher J. Donelan | Democratic | Yes |
MA | Fifth Norfolk | Joseph R. Driscoll Jr. | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Seventh Middlesex | James B. 'Jamie' Eldridge | Democratic | Yes |
MA | First Worcester | Lewis G. Evangelidis | Republican | Yes |
MA | Third Bristol | James H. Fagan | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Third Middlesex | Christopher G. Fallon | Democratic | Yes |
MA | Ninth Essex | Mark V. Falzone | Democratic | Yes |
MA | Eighth Bristol | Michael J. Rodrigues | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Norfolk | John H. Rogers | Democratic | Yes |
MA | Tenth Suffolk | Michael F. 'Mike' Rush | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Suffolk | Jeffrey Sánchez | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Suffolk | Angelo M. Scaccia | Democratic | Yes |
MA | Thirty-Fourth Middlesex | Carl M. Sciortino Jr. | Democratic | Yes |
MA | First Hampden | Todd M. Smola | Republican | Yes |
MA | Thirteenth Worcester | Robert P. 'Bob' Spellane | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Essex | Joyce A. Spiliotis | Democratic | Yes |
MA | Second Essex | Harriett L. Stanley | Democratic | Yes |
MA | Ninth Middlesex | Thomas M. 'Tom' Stanley | Democratic | Yes |
MA | Tenth Bristol | William M. 'Bill' Straus | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Hampden | Benjamin Swan Sr. | Democratic | Yes |
MA | Seventh Norfolk | Walter F. Timilty | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Essex | David M. Torrisi | Democratic | Yes |
MA | Barnstable, Dukes and Nantucket | Eric T. Turkington | Democratic | Yes |
MA | Tenth Norfolk | James E. 'Jim' Vallee | Democratic | Yes |
MA | Fifth Essex | Anthony J. Verga | Democratic | Yes |
MA | Eighth Hampden | Joseph F. Wagner | Democratic | Yes |
MA | Fourth Suffolk | Brian P. Wallace | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Essex | Steven Myles Walsh | Democratic | Yes |
MA | Eighth Suffolk | Martha 'Marty' Walz | Democratic | Yes |
MA | Sixth Hampden | James T. 'Jim' Welch | Democratic | Yes |
MA | First Plymouth | Viriato Manuel 'Vinny' deMacedo | Republican | Yes |
MA | Fourteenth Middlesex | Cory Atkins | Democratic | Yes |
MA | Second Barnstable | Demetrius J. Atsalis | Democratic | Yes |
MA | First Norfolk | Bruce J. Ayers | Democratic | Yes |
MA | Twelfth Middlesex | Ruth B. Balser | Democratic | Yes |
MA | Seventeenth Worcester | John J. Binienda Sr. | Democratic | Yes |
MA | Sixth Middlesex | Deborah D. Blumer | Democratic | Yes |
MA | First Berkshire | Daniel E. Bosley | Democratic | Yes |
MA | Third Plymouth | Garrett J. Bradley | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Essex | Arthur J. Broadhurst Jr. | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Bristol | Antonio FD Cabral | Democratic | Yes |
MA | Eighteenth Worcester | Jennifer M. Callahan | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Norfolk | Alice Hanlon Peisch | Democratic | Yes |
MA | Ninth Worcester | George N. Peterson Jr. | Republican | Yes |
MA | First Suffolk | Anthony W. Petruccelli | Democratic | Yes |
MA | Fourteenth Bristol | Elizabeth A. 'Betty' Poirier | Republican | Yes |
MA | Thirteenth Middlesex | Susan W. Pope | Republican | Yes |
MA | Ninth Bristol | John F. Quinn | Democratic | Yes |
MA | Second Worcester | Robert L. Rice | Democratic | Yes |
MA | Eighth Essex | Douglas W. Petersen | Democratic | Yes |
MA | Seventh Hampden | Thomas M. Petrolati | Democratic | Yes |
MA | Fourth Berkshire | William 'Smitty' Pignatelli | Democratic | Yes |
MA | Eleventh Worcester | Karyn E. Polito | Republican | Yes |
MA | Twenty-Seventh Middlesex | Denise Provost | Democratic | Yes |
MA | Sixteenth Suffolk | Kathi-Anne Reinstein | Democratic | Yes |
MA | Tenth Hampden | Cheryl A. Coakley-Rivera | Democratic | Yes |
MA | Second Hampden | Mary S. Rogeness | Republican | Yes |
MA | Ninth Norfolk | Richard J. Ross | Republican | Yes |
MA | Ninth Suffolk | Byron Rushing | Democratic | Yes |
MA | Seventh Middlesex | Tom Sannicandro | Democratic | Yes |
MA | Second Hampshire | John W. Scibak | Democratic | Yes |
MA | Fifteenth Norfolk | Frank Israel Smizik | Democratic | Yes |
MA | Thirteenth Essex | Theodore C. 'Ted' Speliotis | Democratic | Yes |
MA | Third Berkshire | Christopher N. Speranzo | Democratic | Yes |
MA | Fifth Suffolk | Marie St. Fleur | Democratic | Yes |
MA | Third Hampshire | Ellen S. Story | Democratic | Yes |
MA | Sixth Bristol | David B. Sullivan | Democratic | Yes |
MA | Seventh Plymouth | Kathleen M. Teahan | Democratic | Yes |
MA | Second Norfolk | Arthur Stephen Tobin | Democratic | Yes |
MA | Twenty-Sixth Middlesex | Timothy J. 'Tim' Toomey Jr. | Democratic | Yes |
MA | Sixth Plymouth | Daniel K. Webster | Republican | No |
MA | Fifth Barnstable | Jeffrey Davis 'Jeff' Perry | Republican | No |
MA | Second Plymouth | Susan Williams Gifford | Republican | Did Not Vote |
MA | Twelfth Worcester | Harold P. 'Hank' Naughton Jr. | Democratic | Did Not Vote |
MA | Ninth Plymouth | Thomas P. Kennedy | Democratic | Did Not Vote |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
MA - Twenty-Fifth Middlesex | Alice K. Wolf | D | Yes |
MA - Thirty-Second Middlesex | Michael E. 'Mike' Festa | D | Yes |
MA - Seventeenth Essex | Barry R. Finegold | D | Yes |
MA - Fourth Worcester | Jennifer L. 'Jen' Flanagan | D | Yes |
MA - Eighth Plymouth | David L. Flynn | D | Yes |
MA - Twelfth Suffolk | Linda Dorcena Forry | D | Yes |
MA - Seventh Suffolk | Gloria L. Fox | D | Yes |
MA - Sixteenth Worcester | John P. Fresolo | D | Yes |
MA - Seventh Worcester | Paul K. Frost | R | Yes |
MA - Sixth Norfolk | William C. 'Bill' Galvin | D | Yes |
MA - Thirty-Sixth Middlesex | Colleen M. Garry | D | Yes |
MA - Fourth Bristol | Philip Travis | D | Yes |
MA - First Barnstable | Cleon H. Turner | D | Yes |
MA - Third Middlesex | Patricia A. Walrath | D | Yes |
MA - Thirteenth Suffolk | Martin J. 'Marty' Walsh | D | Yes |
MA - Tenth Essex | Robert F. Fennell | D | Yes |
MA - Fifth Worcester | Anne M. Gobi | D | Yes |
MA - Third Worcester | Emile J. Goguen | D | Yes |
MA - Sixteenth Middlesex | Thomas A. 'Tom' Golden Jr. | D | Yes |
MA - Fourth Barnstable | Shirley A. Gomes | R | Yes |
MA - Sixth Essex | Mary E. Grant | D | Yes |
MA - Twenty-Second Middlesex | William G. Greene Jr. | D | Yes |
MA - Second Berkshire | Denis E. Guyer | D | Yes |
MA - Fifth Bristol | Patricia A. 'Pat' Haddad | D | Yes |
MA - Second Middlesex | Geoffrey D. Hall | D | Yes |
MA - First Middlesex | Robert S. 'Bob' Hargraves | R | Yes |
MA - Thirteenth Norfolk | Lida E. Harkins | D | Yes |
MA - Fourth Essex | Bradford R. 'Brad' Hill | R | Yes |
MA - Seventeenth Suffolk | Kevin G. Honan | D | Yes |
MA - Fourth Hampden | Donald F. 'Don' Humason Jr. | R | Yes |
MA - Fourth Plymouth | Frank M. Hynes | D | Yes |
MA - Twentieth Middlesex | Bradley H. 'Brad' Jones Jr. | R | Yes |
MA - Eighth Norfolk | Louis L. 'Lou' Kafka | D | Yes |
MA - Fifth Hampden | Michael F. Kane | D | Yes |
MA - Twenty-Ninth Middlesex | Rachel Kaprielian | D | Yes |
MA - Fifteenth Middlesex | Jay R. Kaufman | D | Yes |
MA - Seventh Essex | John D. Keenan Jr. | D | Yes |
MA - Eleventh Middlesex | Kay S. Khan | D | Yes |
MA - First Hampshire | Peter V. Kocot | D | Yes |
MA - Eleventh Bristol | Robert M. Koczera | D | Yes |
MA - Tenth Middlesex | Peter J. Koutoujian | D | Yes |
MA - Eighth Worcester | Paul Kujawski | D | Yes |
MA - First Franklin | Stephen Kulik | D | Yes |
MA - Eighteenth Essex | Barbara A. L'Italien | D | Yes |
MA - Sixteenth Essex | William Lantigua | D | Yes |
MA - Fourth Middlesex | Stephen P. LeDuc | D | Yes |
MA - Fourteenth Worcester | James B. Leary | D | Yes |
MA - Second Bristol | John A. Lepper | R | Yes |
MA - Fifth Middlesex | David Paul Linsky | D | Yes |
MA - Eighth Middlesex | Paul J.P. Loscocco | R | Yes |
MA - Eleventh Suffolk | Elizabeth A. 'Liz' Malia | D | Yes |
MA - Third Norfolk | Ronald 'Ron' Mariano | D | Yes |
MA - Twenty-Third Middlesex | J. James 'Jim' Marzilli Jr. | D | Yes |
MA - Nineteenth Middlesex | James R. Miceli | D | Yes |
MA - Eighteenth Suffolk | Michael J. Moran | D | Yes |
MA - Twenty-First Middlesex | Charles A. 'Charley' Murphy | D | Yes |
MA - Fourth Norfolk | James Michael Murphy | D | Yes |
MA - Eighteenth Middlesex | Kevin J. Murphy | D | Yes |
MA - Seventeenth Middlesex | David M. Nangle | D | Yes |
MA - Thirtieth Middlesex | Patrick Natale | D | Yes |
MA - Fifth Plymouth | Robert J. Nyman | D | Yes |
MA - Twelfth Plymouth | Thomas J. O'Brien | D | Yes |
MA - Second Suffolk | Eugene L. 'Gene' O'Flaherty | D | Yes |
MA - Sixth Suffolk | Shirley Owens-Hicks | D | Yes |
MA - Tenth Worcester | Marie J. Parente | D | Yes |
MA - Third Barnstable | Matthew C. 'Matt' Patrick | D | Yes |
MA - Twenty-Fourth Middlesex | Anne Marie Paulsen | D | Yes |
MA - Fifteenth Worcester | Vincent A. Pedone | D | Yes |
MA - Tenth Plymouth | Christine E. Canavan | D | Yes |
MA - Twelfth Hampden | Gale D. Candaras | D | Yes |
MA - Twelfth Bristol | Stephen R. Canessa | D | Yes |
MA - Sixth Worcester | Mark J. Carron | D | Yes |
MA - Thirty-First Middlesex | Paul C. Casey | D | Yes |
MA - Twenty-Eighth Middlesex | Edward G. Connolly | D | Yes |
MA - First Bristol | Virginia Coppola | R | Yes |
MA - Seventh Bristol | Robert Correia | D | Yes |
MA - First Essex | Michael A. Costello | D | Yes |
MA - Eleventh Norfolk | Robert K. Coughlin | D | Yes |
MA - Eleventh Plymouth | Geraldine Creedon | D | Yes |
MA - Ninth Hampden | Sean Curran | D | Yes |
MA - Nineteenth Suffolk | Robert A. DeLeo | D | Yes |
MA - Third Essex | Brian S. Dempsey | D | Yes |
MA - Third Suffolk | Salvatore F. DiMasi | D | Yes |
MA - Thirty-Fifth Middlesex | Paul J. Donato Sr. | D | Yes |
MA - Second Franklin | Christopher J. Donelan | D | Yes |
MA - Fifth Norfolk | Joseph R. Driscoll Jr. | D | Yes |
MA - Thirty-Seventh Middlesex | James B. 'Jamie' Eldridge | D | Yes |
MA - First Worcester | Lewis G. Evangelidis | R | Yes |
MA - Third Bristol | James H. Fagan | D | Yes |
MA - Thirty-Third Middlesex | Christopher G. Fallon | D | Yes |
MA - Ninth Essex | Mark V. Falzone | D | Yes |
MA - Eighth Bristol | Michael J. Rodrigues | D | Yes |
MA - Twelfth Norfolk | John H. Rogers | D | Yes |
MA - Tenth Suffolk | Michael F. 'Mike' Rush | D | Yes |
MA - Fifteenth Suffolk | Jeffrey Sánchez | D | Yes |
MA - Fourteenth Suffolk | Angelo M. Scaccia | D | Yes |
MA - Thirty-Fourth Middlesex | Carl M. Sciortino Jr. | D | Yes |
MA - First Hampden | Todd M. Smola | R | Yes |
MA - Thirteenth Worcester | Robert P. 'Bob' Spellane | D | Yes |
MA - Twelfth Essex | Joyce A. Spiliotis | D | Yes |
MA - Second Essex | Harriett L. Stanley | D | Yes |
MA - Ninth Middlesex | Thomas M. 'Tom' Stanley | D | Yes |
MA - Tenth Bristol | William M. 'Bill' Straus | D | Yes |
MA - Eleventh Hampden | Benjamin Swan Sr. | D | Yes |
MA - Seventh Norfolk | Walter F. Timilty | D | Yes |
MA - Fourteenth Essex | David M. Torrisi | D | Yes |
MA - Barnstable, Dukes and Nantucket | Eric T. Turkington | D | Yes |
MA - Tenth Norfolk | James E. 'Jim' Vallee | D | Yes |
MA - Fifth Essex | Anthony J. Verga | D | Yes |
MA - Eighth Hampden | Joseph F. Wagner | D | Yes |
MA - Fourth Suffolk | Brian P. Wallace | D | Yes |
MA - Eleventh Essex | Steven Myles Walsh | D | Yes |
MA - Eighth Suffolk | Martha 'Marty' Walz | D | Yes |
MA - Sixth Hampden | James T. 'Jim' Welch | D | Yes |
MA - First Plymouth | Viriato Manuel 'Vinny' deMacedo | R | Yes |
MA - Fourteenth Middlesex | Cory Atkins | D | Yes |
MA - Second Barnstable | Demetrius J. Atsalis | D | Yes |
MA - First Norfolk | Bruce J. Ayers | D | Yes |
MA - Twelfth Middlesex | Ruth B. Balser | D | Yes |
MA - Seventeenth Worcester | John J. Binienda Sr. | D | Yes |
MA - Sixth Middlesex | Deborah D. Blumer | D | Yes |
MA - First Berkshire | Daniel E. Bosley | D | Yes |
MA - Third Plymouth | Garrett J. Bradley | D | Yes |
MA - Fifteenth Essex | Arthur J. Broadhurst Jr. | D | Yes |
MA - Thirteenth Bristol | Antonio FD Cabral | D | Yes |
MA - Eighteenth Worcester | Jennifer M. Callahan | D | Yes |
MA - Fourteenth Norfolk | Alice Hanlon Peisch | D | Yes |
MA - Ninth Worcester | George N. Peterson Jr. | R | Yes |
MA - First Suffolk | Anthony W. Petruccelli | D | Yes |
MA - Fourteenth Bristol | Elizabeth A. 'Betty' Poirier | R | Yes |
MA - Thirteenth Middlesex | Susan W. Pope | R | Yes |
MA - Ninth Bristol | John F. Quinn | D | Yes |
MA - Second Worcester | Robert L. Rice | D | Yes |
MA - Eighth Essex | Douglas W. Petersen | D | Yes |
MA - Seventh Hampden | Thomas M. Petrolati | D | Yes |
MA - Fourth Berkshire | William 'Smitty' Pignatelli | D | Yes |
MA - Eleventh Worcester | Karyn E. Polito | R | Yes |
MA - Twenty-Seventh Middlesex | Denise Provost | D | Yes |
MA - Sixteenth Suffolk | Kathi-Anne Reinstein | D | Yes |
MA - Tenth Hampden | Cheryl A. Coakley-Rivera | D | Yes |
MA - Second Hampden | Mary S. Rogeness | R | Yes |
MA - Ninth Norfolk | Richard J. Ross | R | Yes |
MA - Ninth Suffolk | Byron Rushing | D | Yes |
MA - Seventh Middlesex | Tom Sannicandro | D | Yes |
MA - Second Hampshire | John W. Scibak | D | Yes |
MA - Fifteenth Norfolk | Frank Israel Smizik | D | Yes |
MA - Thirteenth Essex | Theodore C. 'Ted' Speliotis | D | Yes |
MA - Third Berkshire | Christopher N. Speranzo | D | Yes |
MA - Fifth Suffolk | Marie St. Fleur | D | Yes |
MA - Third Hampshire | Ellen S. Story | D | Yes |
MA - Sixth Bristol | David B. Sullivan | D | Yes |
MA - Seventh Plymouth | Kathleen M. Teahan | D | Yes |
MA - Second Norfolk | Arthur Stephen Tobin | D | Yes |
MA - Twenty-Sixth Middlesex | Timothy J. 'Tim' Toomey Jr. | D | Yes |
MA - Sixth Plymouth | Daniel K. Webster | R | No |
MA - Fifth Barnstable | Jeffrey Davis 'Jeff' Perry | R | No |
MA - Second Plymouth | Susan Williams Gifford | R | Did Not Vote |
MA - Twelfth Worcester | Harold P. 'Hank' Naughton Jr. | D | Did Not Vote |
MA - Ninth Plymouth | Thomas P. Kennedy | D | Did Not Vote |