State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
MN | 1A | Dan Fabian | Republican | Yes |
MN | 1B | Debra 'Deb' Kiel | Republican | Yes |
MN | 2A | Matthew J. 'Matt' Grossell | Republican | Yes |
MN | 2B | Steve Green | Republican | Yes |
MN | 3A | Rob Ecklund | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 3B | Mary Murphy | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 4A | Ben Lien | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 4B | Paul A. Marquart | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 5A | Matt Bliss | Republican | Yes |
MN | 5B | Sandy Layman | Republican | Yes |
MN | 6A | Julie Sandstede | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 6B | Jason Metsa | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 7A | Jennifer Schultz | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 7B | Liz Olson | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 8A | Bud Nornes | Republican | Yes |
MN | 8B | Mary Franson | Republican | Yes |
MN | 9A | John M. Poston | Republican | Yes |
MN | 9B | Ron Kresha | Republican | Yes |
MN | 10A | Joshua 'Josh' Heintzeman | Republican | Yes |
MN | 10B | Dale Keith Lueck | Republican | Yes |
MN | 11A | Mike Sundin | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 11B | Jason Rarick | Republican | Yes |
MN | 12A | Jeff Backer | Republican | Yes |
MN | 12B | Paul H. Anderson | Republican | Yes |
MN | 13A | Jeff Howe | Republican | Yes |
MN | 13B | Tim O'Driscoll | Republican | Yes |
MN | 14A | Tama Theis | Republican | Yes |
MN | 14B | Jim Knoblach | Republican | Yes |
MN | 15A | Sondra Erickson | Republican | Yes |
MN | 15B | Jim Newberger | Republican | Yes |
MN | 16A | Chris Swedzinski | Republican | Yes |
MN | 16B | Paul Torkelson | Republican | Yes |
MN | 17A | Tim Miller | Republican | Yes |
MN | 17B | Dave Baker | Republican | Yes |
MN | 18A | Dean Urdahl | Republican | Yes |
MN | 18B | Glenn H. Gruenhagen | Republican | Yes |
MN | 19A | Clark P. Johnson | Democratic | No |
MN | 19B | John 'Jack' Considine Jr. | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 20A | Bob Vogel | Republican | Yes |
MN | 20B | David Bly | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 21A | Barb Haley | Republican | Yes |
MN | 21B | Steve 'Draz' Drazkowski | Republican | Yes |
MN | 22A | Joe Roy Schomacker | Republican | Yes |
MN | 22B | Rod Hamilton | Republican | Yes |
MN | 23A | Bob Gunther | Republican | Yes |
MN | 23B | Jeremy Munson | Republican | Yes |
MN | 24A | John Petersburg | Republican | Yes |
MN | 24B | Brian Daniels | Republican | Yes |
MN | 25A | Duane Quam | Republican | Yes |
MN | 25B | Duane Sauke | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 26A | Tina Liebling | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 26B | Nels T. Pierson | Republican | Yes |
MN | 27A | Peggy Bennett | Republican | Yes |
MN | 27B | Jeanne E. Poppe | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 28A | Gene Pelowski Jr. | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 28B | Gregory M. 'Greg' Davids | Republican | Yes |
MN | 29A | Joe McDonald | Republican | Yes |
MN | 29B | Marion Rarick | Republican | Yes |
MN | 30A | Nick Zerwas | Republican | Yes |
MN | 30B | Eric Lucero | Republican | Yes |
MN | 31A | Kurt Daudt | Republican | Yes |
MN | 31B | Calvin K. 'Cal' Bahr | Republican | Yes |
MN | 32A | Brian Johnson | Republican | Yes |
MN | 32B | Anne E. Neu Brindley | Republican | Yes |
MN | 33A | Jerry Hertaus | Republican | Yes |
MN | 33B | Cindy Pugh | Republican | Yes |
MN | 34A | Joyce J. Peppin | Republican | Yes |
MN | 34B | Dennis Smith | Republican | Yes |
MN | 35A | Abigail Whelan | Republican | Yes |
MN | 35B | Peggy Scott | Republican | Did Not Vote |
MN | 36A | Mark Uglem | Republican | Yes |
MN | 36B | Melissa Hortman | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 37A | Erin Koegel | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 37B | Nolan West | Republican | Yes |
MN | 38A | Linda Runbeck | Republican | Yes |
MN | 38B | Matt Dean | Republican | Yes |
MN | 39A | Robert 'Bob' Dettmer | Republican | Yes |
MN | 39B | Kathy Lohmer | Republican | Yes |
MN | 40A | Michael V. 'Mike' Nelson | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 40B | Debra Hilstrom | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 41A | Connie Bernardy | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 41B | Mary Kunesh | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 42A | Randy Jessup | Republican | Yes |
MN | 42B | Jamie Becker-Finn | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 43A | Peter M. Fischer | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 43B | Leon M. Lillie | Democratic/Farmer/Labor | Did Not Vote |
MN | 44A | Sarah Anderson | Republican | Yes |
MN | 44B | Jon Applebaum | Democratic/Farmer/Labor | Did Not Vote |
MN | 45A | Lyndon R. Carlson Sr. | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 45B | Mike Freiberg | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 46A | Peggy Flanagan | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 46B | Cheryl Youakim | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 47A | Jim Nash | Republican | Yes |
MN | 47B | Joe Hoppe | Republican | Yes |
MN | 48A | Laurie Pryor | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 48B | Jenifer W. Loon | Republican | Yes |
MN | 49A | Dario Anselmo | Republican | Yes |
MN | 49B | Paul Rosenthal | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 50A | Linda Slocum | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 50B | Andrew Carlson | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 51A | Sandra A. Masin | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 51B | Laurie Halverson | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 52A | Richard 'Rick' Hansen | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 52B | Regina Barr | Republican | Yes |
MN | 53A | Joann Ward | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 53B | Kelly Fenton | Republican | Yes |
MN | 54A | Keith Franke | Republican | Did Not Vote |
MN | 54B | Tony Jurgens | Republican | Yes |
MN | 55A | Bob Loonan | Republican | Yes |
MN | 55B | Tony Albright | Republican | Yes |
MN | 56A | Drew Christensen | Republican | Yes |
MN | 56B | Roz Peterson | Republican | Yes |
MN | 57A | Erin Maye-Quade | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 57B | Anna Wills | Republican | Yes |
MN | 58A | Jon Koznick | Republican | Yes |
MN | 58B | Patrick 'Pat' Garofalo | Republican | Yes |
MN | 59A | Fue Lee | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 59B | Raymond Dehn | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 60A | Diane Loeffler | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 60B | Ilhan Omar | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 61A | Frank D. Hornstein | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 62A | Karen J. Clark | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 62B | Susan Allen | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 63A | Jim T. Davnie | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 63B | Jean Wagenius | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 64A | Erin Murphy | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 64B | David 'Dave' Pinto | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 65A | Rena Moran | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 65B | Carlos Mariani | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 66A | Alice Hausman | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 66B | John Lesch | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 67A | Tim Mahoney | Democratic/Farmer/Labor | No |
MN | 67B | Sheldon Johnson | Democratic/Farmer/Labor | Did Not Vote |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
MN - 1A | Dan Fabian | R | Yes |
MN - 1B | Debra 'Deb' Kiel | R | Yes |
MN - 2A | Matthew J. 'Matt' Grossell | R | Yes |
MN - 2B | Steve Green | R | Yes |
MN - 3A | Rob Ecklund | No | |
MN - 3B | Mary Murphy | Yes | |
MN - 4A | Ben Lien | No | |
MN - 4B | Paul A. Marquart | No | |
MN - 5A | Matt Bliss | R | Yes |
MN - 5B | Sandy Layman | R | Yes |
MN - 6A | Julie Sandstede | No | |
MN - 6B | Jason Metsa | No | |
MN - 7A | Jennifer Schultz | No | |
MN - 7B | Liz Olson | No | |
MN - 8A | Bud Nornes | R | Yes |
MN - 8B | Mary Franson | R | Yes |
MN - 9A | John M. Poston | R | Yes |
MN - 9B | Ron Kresha | R | Yes |
MN - 10A | Joshua 'Josh' Heintzeman | R | Yes |
MN - 10B | Dale Keith Lueck | R | Yes |
MN - 11A | Mike Sundin | Yes | |
MN - 11B | Jason Rarick | R | Yes |
MN - 12A | Jeff Backer | R | Yes |
MN - 12B | Paul H. Anderson | R | Yes |
MN - 13A | Jeff Howe | R | Yes |
MN - 13B | Tim O'Driscoll | R | Yes |
MN - 14A | Tama Theis | R | Yes |
MN - 14B | Jim Knoblach | R | Yes |
MN - 15A | Sondra Erickson | R | Yes |
MN - 15B | Jim Newberger | R | Yes |
MN - 16A | Chris Swedzinski | R | Yes |
MN - 16B | Paul Torkelson | R | Yes |
MN - 17A | Tim Miller | R | Yes |
MN - 17B | Dave Baker | R | Yes |
MN - 18A | Dean Urdahl | R | Yes |
MN - 18B | Glenn H. Gruenhagen | R | Yes |
MN - 19A | Clark P. Johnson | D | No |
MN - 19B | John 'Jack' Considine Jr. | No | |
MN - 20A | Bob Vogel | R | Yes |
MN - 20B | David Bly | No | |
MN - 21A | Barb Haley | R | Yes |
MN - 21B | Steve 'Draz' Drazkowski | R | Yes |
MN - 22A | Joe Roy Schomacker | R | Yes |
MN - 22B | Rod Hamilton | R | Yes |
MN - 23A | Bob Gunther | R | Yes |
MN - 23B | Jeremy Munson | R | Yes |
MN - 24A | John Petersburg | R | Yes |
MN - 24B | Brian Daniels | R | Yes |
MN - 25A | Duane Quam | R | Yes |
MN - 25B | Duane Sauke | No | |
MN - 26A | Tina Liebling | No | |
MN - 26B | Nels T. Pierson | R | Yes |
MN - 27A | Peggy Bennett | R | Yes |
MN - 27B | Jeanne E. Poppe | No | |
MN - 28A | Gene Pelowski Jr. | Yes | |
MN - 28B | Gregory M. 'Greg' Davids | R | Yes |
MN - 29A | Joe McDonald | R | Yes |
MN - 29B | Marion Rarick | R | Yes |
MN - 30A | Nick Zerwas | R | Yes |
MN - 30B | Eric Lucero | R | Yes |
MN - 31A | Kurt Daudt | R | Yes |
MN - 31B | Calvin K. 'Cal' Bahr | R | Yes |
MN - 32A | Brian Johnson | R | Yes |
MN - 32B | Anne E. Neu Brindley | R | Yes |
MN - 33A | Jerry Hertaus | R | Yes |
MN - 33B | Cindy Pugh | R | Yes |
MN - 34A | Joyce J. Peppin | R | Yes |
MN - 34B | Dennis Smith | R | Yes |
MN - 35A | Abigail Whelan | R | Yes |
MN - 35B | Peggy Scott | R | Did Not Vote |
MN - 36A | Mark Uglem | R | Yes |
MN - 36B | Melissa Hortman | No | |
MN - 37A | Erin Koegel | No | |
MN - 37B | Nolan West | R | Yes |
MN - 38A | Linda Runbeck | R | Yes |
MN - 38B | Matt Dean | R | Yes |
MN - 39A | Robert 'Bob' Dettmer | R | Yes |
MN - 39B | Kathy Lohmer | R | Yes |
MN - 40A | Michael V. 'Mike' Nelson | No | |
MN - 40B | Debra Hilstrom | No | |
MN - 41A | Connie Bernardy | No | |
MN - 41B | Mary Kunesh | No | |
MN - 42A | Randy Jessup | R | Yes |
MN - 42B | Jamie Becker-Finn | No | |
MN - 43A | Peter M. Fischer | No | |
MN - 43B | Leon M. Lillie | Did Not Vote | |
MN - 44A | Sarah Anderson | R | Yes |
MN - 44B | Jon Applebaum | Did Not Vote | |
MN - 45A | Lyndon R. Carlson Sr. | No | |
MN - 45B | Mike Freiberg | No | |
MN - 46A | Peggy Flanagan | No | |
MN - 46B | Cheryl Youakim | No | |
MN - 47A | Jim Nash | R | Yes |
MN - 47B | Joe Hoppe | R | Yes |
MN - 48A | Laurie Pryor | No | |
MN - 48B | Jenifer W. Loon | R | Yes |
MN - 49A | Dario Anselmo | R | Yes |
MN - 49B | Paul Rosenthal | No | |
MN - 50A | Linda Slocum | No | |
MN - 50B | Andrew Carlson | No | |
MN - 51A | Sandra A. Masin | No | |
MN - 51B | Laurie Halverson | No | |
MN - 52A | Richard 'Rick' Hansen | No | |
MN - 52B | Regina Barr | R | Yes |
MN - 53A | Joann Ward | No | |
MN - 53B | Kelly Fenton | R | Yes |
MN - 54A | Keith Franke | R | Did Not Vote |
MN - 54B | Tony Jurgens | R | Yes |
MN - 55A | Bob Loonan | R | Yes |
MN - 55B | Tony Albright | R | Yes |
MN - 56A | Drew Christensen | R | Yes |
MN - 56B | Roz Peterson | R | Yes |
MN - 57A | Erin Maye-Quade | No | |
MN - 57B | Anna Wills | R | Yes |
MN - 58A | Jon Koznick | R | Yes |
MN - 58B | Patrick 'Pat' Garofalo | R | Yes |
MN - 59A | Fue Lee | No | |
MN - 59B | Raymond Dehn | No | |
MN - 60A | Diane Loeffler | No | |
MN - 60B | Ilhan Omar | No | |
MN - 61A | Frank D. Hornstein | No | |
MN - 62A | Karen J. Clark | No | |
MN - 62B | Susan Allen | No | |
MN - 63A | Jim T. Davnie | No | |
MN - 63B | Jean Wagenius | No | |
MN - 64A | Erin Murphy | No | |
MN - 64B | David 'Dave' Pinto | No | |
MN - 65A | Rena Moran | No | |
MN - 65B | Carlos Mariani | No | |
MN - 66A | Alice Hausman | No | |
MN - 66B | John Lesch | No | |
MN - 67A | Tim Mahoney | No | |
MN - 67B | Sheldon Johnson | Did Not Vote |