State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
MN | 44B | Patty Acomb | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 55B | Tony Albright | Republican | Yes |
MN | 12B | Paul H. Anderson | Republican | Yes |
MN | 12A | Jeff Backer | Republican | Yes |
MN | 34B | Kristin Bahner | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 31B | Calvin K. 'Cal' Bahr | Republican | No |
MN | 17B | Dave Baker | Republican | Yes |
MN | 42B | Jamie Becker-Finn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 27A | Peggy Bennett | Republican | Yes |
MN | 41A | Connie Bernardy | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 57A | Robert Bierman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 47B | Greg Boe | Republican | Yes |
MN | 19A | Jeff Brand | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 56A | Hunter Cantrell | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 45A | Lyndon R. Carlson Sr. | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 50B | Andrew Carlson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 39B | Michelle 'Shelly' Christensen | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 54A | Anne Claflin | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 19B | John 'Jack' Considine Jr. | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 24B | Brian Daniels | Republican | Yes |
MN | 28B | Gregory M. 'Greg' Davids | Republican | Yes |
MN | 63A | Jim T. Davnie | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 59B | Raymond Dehn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 13A | Lisa Demuth | Republican | Yes |
MN | 39A | Robert 'Bob' Dettmer | Republican | Yes |
MN | 21B | Steve 'Draz' Drazkowski | Republican | No |
MN | 3A | Rob Ecklund | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 49A | Heather Edelson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 49B | Steve B. 'Steve' Elkins | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 15A | Sondra Erickson | Republican | Yes |
MN | 1A | Dan Fabian | Republican | Yes |
MN | 43A | Peter M. Fischer | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 8B | Mary Franson | Republican | Yes |
MN | 45B | Mike Freiberg | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 58B | Patrick 'Pat' Garofalo | Republican | Yes |
MN | 2B | Steve Green | Republican | No |
MN | 2A | Matthew J. 'Matt' Grossell | Republican | No |
MN | 18B | Glenn H. Gruenhagen | Republican | No |
MN | 23A | Bob Gunther | Republican | Yes |
MN | 21A | Barb Haley | Republican | Yes |
MN | 51B | Laurie Halverson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 22B | Rod Hamilton | Republican | Yes |
MN | 52A | Richard 'Rick' Hansen | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 62A | Hodan Hassan | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 66A | Alice Hausman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 35A | John Heinrich | Republican | No |
MN | 10A | Joshua 'Josh' Heintzeman | Republican | Yes |
MN | 64A | Kaohly Vang Her | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 33A | Jerry Hertaus | Republican | No |
MN | 61A | Frank D. Hornstein | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 36B | Melissa Hortman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 50A | Michael Howard | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 57B | John Huot | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 32A | Brian Johnson | Republican | Yes |
MN | 60A | Sydney Jordan | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 54B | Tony Jurgens | Republican | Yes |
MN | 1B | Debra 'Deb' Kiel | Republican | Yes |
MN | 44A | Ginny Klevorn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 37A | Erin Koegel | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 48B | Carlie Kotyza-Witthuhn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 58A | Jon Koznick | Republican | Yes |
MN | 9B | Ron Kresha | Republican | Yes |
MN | 41B | Mary Kunesh | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 5B | Sandy Layman | Republican | Yes |
MN | 59A | Fue Lee | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 66B | John Lesch | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 26A | Tina Liebling | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 4A | Ben Lien | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 43B | Leon M. Lillie | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 20B | Todd Lippert | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 6B | Dave Lislegard | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 61B | Jamie Long | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 30B | Eric Lucero | Republican | No |
MN | 10B | Dale Keith Lueck | Republican | Yes |
MN | 67A | Tim Mahoney | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 56B | Alice Mann | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 65B | Carlos Mariani | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 4B | Paul A. Marquart | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 51A | Sandra A. Masin | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 29A | Joe McDonald | Republican | No |
MN | 15B | Shane Mekeland | Republican | No |
MN | 17A | Tim Miller | Republican | Yes |
MN | 42A | Kelly Moller | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 65A | Rena Moran | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 33B | Kelly Morrison | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 23B | Jeremy Munson | Republican | No |
MN | 3B | Mary Murphy | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 47A | Jim Nash | Republican | No |
MN | 40A | Michael V. 'Mike' Nelson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 11B | Nathan Nelson | Republican | Yes |
MN | 32B | Anne E. Neu Brindley | Republican | Yes |
MN | 60B | Mohamud Noor | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 8A | Bud Nornes | Republican | Yes |
MN | 30A | Paul Novotny | Republican | No |
MN | 13B | Tim O'Driscoll | Republican | No |
MN | 7B | Liz Olson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 28A | Gene Pelowski Jr. | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 5A | John Persell | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 24A | John Petersburg | Republican | Yes |
MN | 26B | Nels T. Pierson | Republican | Yes |
MN | 64B | David 'Dave' Pinto | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 27B | Jeanne E. Poppe | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 9A | John M. Poston | Republican | Yes |
MN | 48A | Laurie Pryor | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 25A | Duane Quam | Republican | No |
MN | 29B | Marion Rarick | Republican | Yes |
MN | 52B | Ruth Richardson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 34A | Kristin Robbins | Republican | Yes |
MN | 38A | Linda Runbeck | Republican | Yes |
MN | 53B | Steve P. Sandell | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 6A | Julie Sandstede | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 25B | Duane Sauke | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 22A | Joe Roy Schomacker | Republican | Yes |
MN | 7A | Jennifer Schultz | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 35B | Peggy Scott | Republican | No |
MN | 36A | Zack Stephenson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 11A | Mike Sundin | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 16A | Chris Swedzinski | Republican | Yes |
MN | 55A | Brad Tabke | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 14A | Tama Theis | Republican | No |
MN | 16B | Paul Torkelson | Republican | Yes |
MN | 18A | Dean Urdahl | Republican | Yes |
MN | 40B | Samantha Vang | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 20A | Bob Vogel | Republican | No |
MN | 63B | Jean Wagenius | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 38B | Ami Wazlawik | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 37B | Nolan West | Republican | Yes |
MN | 46A | Ryan Winkler | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 14B | Dan Wolgamott | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 67B | Jay Xiong | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 53A | Tou Xiong | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 46B | Cheryl Youakim | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
MN - 44B | Patty Acomb | Yes | |
MN - 55B | Tony Albright | R | Yes |
MN - 12B | Paul H. Anderson | R | Yes |
MN - 12A | Jeff Backer | R | Yes |
MN - 34B | Kristin Bahner | Yes | |
MN - 31B | Calvin K. 'Cal' Bahr | R | No |
MN - 17B | Dave Baker | R | Yes |
MN - 42B | Jamie Becker-Finn | Yes | |
MN - 27A | Peggy Bennett | R | Yes |
MN - 41A | Connie Bernardy | Yes | |
MN - 57A | Robert Bierman | Yes | |
MN - 47B | Greg Boe | R | Yes |
MN - 19A | Jeff Brand | Yes | |
MN - 56A | Hunter Cantrell | Yes | |
MN - 45A | Lyndon R. Carlson Sr. | Yes | |
MN - 50B | Andrew Carlson | Yes | |
MN - 39B | Michelle 'Shelly' Christensen | Yes | |
MN - 54A | Anne Claflin | Yes | |
MN - 19B | John 'Jack' Considine Jr. | Yes | |
MN - 24B | Brian Daniels | R | Yes |
MN - 28B | Gregory M. 'Greg' Davids | R | Yes |
MN - 63A | Jim T. Davnie | Yes | |
MN - 59B | Raymond Dehn | Yes | |
MN - 13A | Lisa Demuth | R | Yes |
MN - 39A | Robert 'Bob' Dettmer | R | Yes |
MN - 21B | Steve 'Draz' Drazkowski | R | No |
MN - 3A | Rob Ecklund | Yes | |
MN - 49A | Heather Edelson | Yes | |
MN - 49B | Steve B. 'Steve' Elkins | Yes | |
MN - 15A | Sondra Erickson | R | Yes |
MN - 1A | Dan Fabian | R | Yes |
MN - 43A | Peter M. Fischer | Yes | |
MN - 8B | Mary Franson | R | Yes |
MN - 45B | Mike Freiberg | Yes | |
MN - 58B | Patrick 'Pat' Garofalo | R | Yes |
MN - 2B | Steve Green | R | No |
MN - 2A | Matthew J. 'Matt' Grossell | R | No |
MN - 18B | Glenn H. Gruenhagen | R | No |
MN - 23A | Bob Gunther | R | Yes |
MN - 21A | Barb Haley | R | Yes |
MN - 51B | Laurie Halverson | Yes | |
MN - 22B | Rod Hamilton | R | Yes |
MN - 52A | Richard 'Rick' Hansen | Yes | |
MN - 62A | Hodan Hassan | Yes | |
MN - 66A | Alice Hausman | Yes | |
MN - 35A | John Heinrich | R | No |
MN - 10A | Joshua 'Josh' Heintzeman | R | Yes |
MN - 64A | Kaohly Vang Her | Yes | |
MN - 33A | Jerry Hertaus | R | No |
MN - 61A | Frank D. Hornstein | Yes | |
MN - 36B | Melissa Hortman | Yes | |
MN - 50A | Michael Howard | Yes | |
MN - 57B | John Huot | Yes | |
MN - 32A | Brian Johnson | R | Yes |
MN - 60A | Sydney Jordan | Yes | |
MN - 54B | Tony Jurgens | R | Yes |
MN - 1B | Debra 'Deb' Kiel | R | Yes |
MN - 44A | Ginny Klevorn | Yes | |
MN - 37A | Erin Koegel | Yes | |
MN - 48B | Carlie Kotyza-Witthuhn | Yes | |
MN - 58A | Jon Koznick | R | Yes |
MN - 9B | Ron Kresha | R | Yes |
MN - 41B | Mary Kunesh | Yes | |
MN - 5B | Sandy Layman | R | Yes |
MN - 59A | Fue Lee | Yes | |
MN - 66B | John Lesch | Yes | |
MN - 26A | Tina Liebling | Yes | |
MN - 4A | Ben Lien | Yes | |
MN - 43B | Leon M. Lillie | Yes | |
MN - 20B | Todd Lippert | Yes | |
MN - 6B | Dave Lislegard | Yes | |
MN - 61B | Jamie Long | Yes | |
MN - 30B | Eric Lucero | R | No |
MN - 10B | Dale Keith Lueck | R | Yes |
MN - 67A | Tim Mahoney | Yes | |
MN - 56B | Alice Mann | Yes | |
MN - 65B | Carlos Mariani | Yes | |
MN - 4B | Paul A. Marquart | Yes | |
MN - 51A | Sandra A. Masin | Yes | |
MN - 29A | Joe McDonald | R | No |
MN - 15B | Shane Mekeland | R | No |
MN - 17A | Tim Miller | R | Yes |
MN - 42A | Kelly Moller | Yes | |
MN - 65A | Rena Moran | Yes | |
MN - 33B | Kelly Morrison | Yes | |
MN - 23B | Jeremy Munson | R | No |
MN - 3B | Mary Murphy | Yes | |
MN - 47A | Jim Nash | R | No |
MN - 40A | Michael V. 'Mike' Nelson | Yes | |
MN - 11B | Nathan Nelson | R | Yes |
MN - 32B | Anne E. Neu Brindley | R | Yes |
MN - 60B | Mohamud Noor | Yes | |
MN - 8A | Bud Nornes | R | Yes |
MN - 30A | Paul Novotny | R | No |
MN - 13B | Tim O'Driscoll | R | No |
MN - 7B | Liz Olson | Yes | |
MN - 28A | Gene Pelowski Jr. | Yes | |
MN - 5A | John Persell | Yes | |
MN - 24A | John Petersburg | R | Yes |
MN - 26B | Nels T. Pierson | R | Yes |
MN - 64B | David 'Dave' Pinto | Yes | |
MN - 27B | Jeanne E. Poppe | Yes | |
MN - 9A | John M. Poston | R | Yes |
MN - 48A | Laurie Pryor | Yes | |
MN - 25A | Duane Quam | R | No |
MN - 29B | Marion Rarick | R | Yes |
MN - 52B | Ruth Richardson | Yes | |
MN - 34A | Kristin Robbins | R | Yes |
MN - 38A | Linda Runbeck | R | Yes |
MN - 53B | Steve P. Sandell | Yes | |
MN - 6A | Julie Sandstede | Yes | |
MN - 25B | Duane Sauke | Yes | |
MN - 22A | Joe Roy Schomacker | R | Yes |
MN - 7A | Jennifer Schultz | Yes | |
MN - 35B | Peggy Scott | R | No |
MN - 36A | Zack Stephenson | Yes | |
MN - 11A | Mike Sundin | Yes | |
MN - 16A | Chris Swedzinski | R | Yes |
MN - 55A | Brad Tabke | Yes | |
MN - 14A | Tama Theis | R | No |
MN - 16B | Paul Torkelson | R | Yes |
MN - 18A | Dean Urdahl | R | Yes |
MN - 40B | Samantha Vang | Yes | |
MN - 20A | Bob Vogel | R | No |
MN - 63B | Jean Wagenius | Yes | |
MN - 38B | Ami Wazlawik | Yes | |
MN - 37B | Nolan West | R | Yes |
MN - 46A | Ryan Winkler | Yes | |
MN - 14B | Dan Wolgamott | Yes | |
MN - 67B | Jay Xiong | Yes | |
MN - 53A | Tou Xiong | Yes | |
MN - 46B | Cheryl Youakim | Yes |